Land Rover Discovery 4 (Nr 5570027)

Marka i model:

Land Rover Discovery 4

Waga w kg (łączna):

2800

Budżet zlecenia [€]:

900

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2674.00 km

Adres i termin nadania

Luksemburg, Luxembourg, Bofferdange

Od 1 lip 2020 do 5 lip 2020

Adres i termin dostawy

Grecja, Attyka, Ateny

Od 3 lip 2020 do 6 lip 2020


Transport samochodu

Potrzeba transportu samochodu pojawia się często, jak zakupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Czech. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Metody przewożenia samochodu

Do przewiezienia samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne przymocowanie pojazdu – koła wozu należy przypiąć czteroma pasami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Należy pamiętać także, iż faktyczna masa przyczepy nie może przewyższać faktycznej masy wozu holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport w firmie na terenie UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który uprawnia przewoźnika do odbioru pojazdu.