(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-01 21:29

land rover freelander

(Nr 2343408)
land rover freelander

Marka i model:

land rover freelander

Waga w kg (łączna):

1850.00

Dystans: 885.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu auta uwidacznia się często, gdy zakupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Francji. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować samochód?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie wozów. Przed wyborem firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Sposoby przewożenia auta

    Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła wozu należy przypiąć czteroma linami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał miejsca podczas transportu. Wypada pamiętać również, iż rzeczywista masa przyczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Formalności

    Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz w firmie w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który upoważnia przewoźnika do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Karlsruhe, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Stargard, 73-100, Polska

Termin elastyczny