Land Rover Freelander (Nr 6465300)

Land Rover Freelander
Waga Sztuk:
Land Rover Freelander 1 Gen. [restyling] (2003 - 2006) Crossover 5-Drzwiowy
Długość
436 cm
Szerokość
180 cm
Wysokość
170 cm
ok. 1645 kg
1
Sprawny*:
Nie

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1645 kg
Dystans: 1659 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Luton, Luton

Od 29 sie 2020 do 9 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Gdynia

Od 11 wrz 2020 do 19 wrz 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu wozu uwidacznia się często, jeżeli zakupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Niemiec. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Metody przewożenia samochodu

Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie pojazdu – koła wozu powinny być przypięte czteroma taśmami trzymającymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Wypada pamiętać również, że właściwa masa przyczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Aby niezależnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki uprawnia firmę do odbioru pojazdu.