Land Rover Freelander (Nr 6465303)

Land Rover Freelander
Waga Sztuk:
Land Rover Freelander 1 Gen. [restyling] (2003 - 2006) Crossover 5-Drzwiowy
Długość
436 cm
Szerokość
180 cm
Wysokość
170 cm
ok. 1645 kg
1
Sprawny*:
Nie

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1645 kg
Dystans: 1659 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Luton, Luton

Od 29 sie 2020 do 9 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Gdynia

Od 11 wrz 2020 do 19 wrz 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu auta pojawia się nierzadko, gdy zakupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, np. z UK. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie aut. Przed wyborem przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Metody transportu samochodu

Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne zamocowanie ładunku – koła auta powinny być przypięte 4 linami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Wypada pamiętać także, że faktyczna waga naczepy nie powinna przewyższać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki uprawnia firmę do odbioru auta.