Land Rover Range Rover Evoque (Nr 6448600)

Land Rover Range Rover Evoque
Waga Sztuk:
Land Rover Range Rover Evoque L538 (2011 - 2015) Crossover 5-Puertas
Długość
435 cm
Szerokość
196 cm
Wysokość
163 cm
ok. 1685 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1685 kg
Dystans: 1971 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Baleary, Palma

Od 1 wrz 2020 do 15 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Czechy, Praga, Praga

Od 15 wrz 2020 do 30 wrz 2020


Transport samochodu

Potrzeba transportu auta pojawia się niekiedy, gdy zakupujemy nowy samochód lub ściągamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Austrii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Sposoby przewożenia auta

Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła wozu należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał położenia podczas transportu. Wypada pamiętać również, że rzeczywista waga naczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który upoważnia przewoźnika do odbioru pojazdu.