Land Rover Range Rover Evoque (Nr 6507532)

Land Rover Range Rover Evoque
Waga Sztuk:
Land Rover Range Rover Evoque L538 [restyling] (2015 - 2020) Crossover 5-Puertas
Długość
437 cm
Szerokość
198 cm
Wysokość
163 cm
ok. 1844 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1844 kg
Dystans: 0 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 30 wrz 2020 do 30 paź 2020

Adres i termin dostawy

Dominikana, Santo Domingo, Santo Domingo Este

30 paź 2020


Transport samochodu

Zlecenie transportu samochodu pojawia się nierzadko, gdy kupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Włoch. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Metody transportu samochodu

Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła wozu powinny być przypięte 4 linami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Należy nie zapominać także, iż rzeczywista masa naczepy nie powinna przerastać faktycznej masy wozu holowanego.

Formalności

Aby niezależnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.