(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

land Rover santana (Nr 6490449)

land Rover santana
Waga Sztuk:
land Rover santana
Długość
550 cm
ok. 1500 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1500 kg
Dystans 3012 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andalusia, Jaén

Od 28 sie 2020 do 20 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Łódzkie, Łódź

Od 1 wrz 2020 do 20 wrz 2020


Transport samochodu

Potrzeba transportu auta pojawia się najczęściej, jeśli zakupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, np. z Niemiec. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Sposoby przewożenia auta

Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła auta powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał położenia podczas transportu. Powinno się pamiętać także, iż właściwa masa przyczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy auta holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz w firmie transportowej na terenie UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który upoważnia przewoźnika do odbioru wozu.