(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Land Rover Seria IIA, Citroen 2CV (Nr 4732524)

Land Rover Seria IIA,  Citroen 2CV

Marka i model:

Land Rover Defender Seria IIA, Citroen 2CV

Waga w kg (łączna):

2100.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

2

Dystans: 1449.00 km

Adres i termin nadania

Grecja, Chalkidiki Regional Unit, Kassandria

13 sie 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Myślenice

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu pojazdu uwidacznia się niekiedy, jeżeli nabywamy nowy wóz czy też sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Austrii. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie aut. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Metody przewożenia auta

Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne przymocowanie pojazdu – koła pojazdu należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Powinno się pamiętać również, że rzeczywista waga naczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upoważnia firmę transportową do odbioru pojazdu.