land rover sport tv6 hse (Nr 6657100)

land rover sport tv6 hse
Waga Sztuk:
land rover sport tv6 hse
Długość
4788 cm
2530 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 2530 kg
Dystans 2862 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Berlin, Berlin

16 lis 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Huelva

20 lis 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu samochodu uwidacznia się niekiedy, jeżeli kupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Francji. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Sposoby transportu samochodu

Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła auta powinny być przypięte 4 linami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Należy pamiętać także, iż faktyczna masa przyczepy nie powinna przewyższać właściwej masy samochodu holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport w firmie transportowej na terenie UE, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upoważnia firmę transportową do odbioru samochodu.