(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Landrover Defender (Nr 6019674)

Landrover Defender

Marka i model:

Defender 110

Waga w kg (łączna):

2500

Budżet zlecenia [€]:

1000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 3541.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Monachium

27 lip 2020

Adres i termin dostawy

Islandia, Höfuðborgarsvæðið, Reykjavík

1 sie 2020


Transport samochodu

Zlecenie transportu samochodu uwidacznia się często, gdy zakupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, na przykład z UK. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Metody transportu pojazdu

Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła pojazdu należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Trzeba nie zapominać również, że rzeczywista waga przyczepy nie może przewyższać właściwej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki upełnomocnia przewoźnika do odbioru auta.