Landrover Evoque (Nr 6351159)

Landrover Evoque

Marka i model:

Landrover Evoque

Waga w kg (łączna):

1650

Budżet zlecenia [zł]:

2700

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2362.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Śląskie, Częstochowa

Od 31 paź 2020 do 30 lis 2020

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Irlandia Północna, Belfast

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu wozu uwidacznia się niekiedy, kiedy nabywamy nowy samochód lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Francji. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Metody przewożenia pojazdu

Do przewiezienia pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła wozu należy przypiąć 4 linami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Trzeba nie zapominać również, że właściwa masa przyczepy nie może przekraczać faktycznej masy wozu holowanego.

Formalności

Aby niezależnie transportować pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz w firmie w obszarze UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upełnomocnia firmę do odbioru wozu.