(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-10-26 13:57

laweta do 3,5t

(Nr 2116455)
laweta do 3,5t

Marka i model:

VW LT

Waga w kg (łączna):

2000.00

Budżet zlecenia [zł]:

250

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 534.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu pojazdu pojawia się najczęściej, jeśli kupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Włoch. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej transportować samochód?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Sposoby transportu pojazdu

    Do przewiezienia auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła samochodu powinny być przypięte czteroma linami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Należy pamiętać również, że faktyczna waga przyczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy auta holowanego.

Procedury

    Aby niezależnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport u przewoźnika w obszarze UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Olsztynek, 11-041, Polska

Od 26 paź 2017 do 27 paź 2017

Adres i termin dostawy

Żory, Polska

Od 26 paź 2017 do 27 paź 2017