(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

lekki witraz 34cm/182cm, niezapakowany (Nr 3050438)

Długość [m]:

0.34

Szerokość [m]:

0.02

Wysokość [m]:

1.82

Waga w kg (łączna):

2

Typ usługi:

Tylko transport

Opakowanie ładunku:

Usługa obejmuje odbiór od osoby prywatnej, ewentualne dodatkowe zabezpieczenie (przesyłka będzie zabezpieczona sposobami domowymi) i transport do Warszawy (lub okolic, do uzgodnienia).

Dystans: 417.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Gdańsk

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Termin elastyczny


Transport szkła, elementów kruchych i łamliwych

    Przy transporcie przedmiotów łatwo tłukących się, delikatnych lub niewytrzymałych jest konieczność z wyprzedzeniem zadbać o możliwość ochronienia paczki – w tym przypadku nie wystarczy zwykły karton. Niezajętą przestrzeń pakunku przydałoby się wypełnić elastycznymi częściami zabezpieczającymi. Szkło najlepiej zawinąć w folię bąbelkową – w szczególności swoje zainteresowanie trzeba poświęcić rzeczom kruchym i pamiętać, żeby wypełnić niezajęte miejsca w kartonie, żeby się one nie poruszały. Folię zaklejamy taśmą klejącą, najlepiej taśmą budowlaną. Oprócz ochronienia rzeczy folią, ważne jest także otoczenie elementu gazetą lub wsadzenie go do kartonowego pudełka.

    Gdy transportujemy duże ze szkła elementy takie jak: lustra, to powinno się osłonić je zarówno przed rozbiciem jak i przed porysowaniem. Ze szkła przedmiot okręcamy szczelnie folią bąbelkową, zaklejamy taśmą budowlaną, umieszczamy w kartonie i drukowanymi literami podpisujemy ”Ostrożnie szkło!” lub przyklejamy naklejkę ostrzegawczą z podobnym napisem.

    Drobne ze szkła elementy np. szklanki, butelki można owinąć starymi gazetami lub ubraniami. Kolejnym krokiem jaki robimy to układamy je w kartonie w taki sposób, aby nie stukały o siebie. W ten sam sposób owijamy kryształy. W przypadku większych łatwo tłukących się przedmiotów, np. żyrandole lub monitory, wypada wykorzystać dla dodatkowej osłony elastyczne materiały, takie jak swetry lub szmatki.

    Koszt transportu przedmiotów delikatnych uzależniony jest od ciężaru, formatów, odcinka do pokonania oraz terminu przewiezienia paczki. Istotne znaczenie może mieć także fakt, gdy wymagamy użycia profesjonalnych materiałów zabezpieczających (jeśli życzymy sobie, aby to firma przewozowa zabezpieczyła przedmiot). Na przykład, na aukcji transportowej transport szklanych drzwi z Dąbrowy Chełmińskiej do Poznania kosztował zaledwie 140 PLN. Za przewóz lustra z Gliwic do Warty to wydatek rzędu 250 PLN.