Lem EV (Nr 6868947)

Lem EV
Waga
Sztuk
Lem EV
Długość
214 cm
196 kg
1
Łączna waga:
196 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Santa Cruz De Tenerife

Od 9 lip 2021 do 10 lip 2021

Adres i termin dostawy

Meksyk, Dystrykt Federalny, Meksyk

Od 11 lip 2021 do 12 lip 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj wartościowe towary, które wydają się całkiem ciężkie do zabezpieczenia w trakcie transportu. Niełatwe - niemniej jednak jedynie pozornie. Należycie zamocowany motocykl na pewno przetrwa drogę bez żadnej rysy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. W trakcie przewozu na naczepie, potrzebne będą 4 taśmy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą wyłącznie dwie, gdyż mają one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się jednośladu. Ważne jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odczepić podczas drogi, a poza tym trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w branżowym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach pojazdu i między transportowanymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed wyjazdem opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie drogi wylać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i często nie zapełniają większość miejsca w aucie.

            Należy zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo deski jest niebezpieczne i grozi zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm, które transportują tego typu maszyny dość często. Ceny za przewóz na trasach europejskich kształtują się do 0,6 zł za km. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma transportowa może zabrać motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.