(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

lexmoto lxr 125 (Nr 5407462)

lexmoto lxr 125

Marka i model:

lexmoto lxr125cc

Waga w kg (łączna):

200

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1700.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Exeter

Od 11 lis 2019 do 16 gru 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

16 gru 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często drogocenne ładunki, które wyglądają na na ogół nieproste do unieruchomienia podczas transportu. Niełatwe - jednak tylko pozornie. Należycie przymocowany motocykl w 100% przetrwa drogę bez jednej skazy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie motocykl transportowany. W trakcie przewozu na naczepie, potrzebne będą 4 pasy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są ledwie 2, ponieważ posiadają one szyny udaremniające przesuwanie się pojazdu. Istotne jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odłączyć podczas drogi, a ponadto trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach auta i pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, warto przed jazdą opróżnić bak motoru, który może po drodze porozlewać się na nierównościach. Występują poza tym platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motor lub skuter i zwykle nie zajmują większość miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. belki jest ryzykowne i grozi popsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm, które przewożą podobnego typu sprzęt dość często. Ceny za transport na trasach w Europie kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy przewoźnik może przewieźć pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.