Lexus 300NX (Nr 6049944)

Lexus 300NX

Marka i model:

Lexus 300NX

Waga w kg (łączna):

1905

Budżet zlecenia [zł]:

100000

Liczba sztuk:

1

Dystans: 3596.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Warszawa

1 cze 2020

Adres i termin dostawy

Islandia, Höfuðborgarsvæðið, Reykjavík

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu pojazdu uwidacznia się najczęściej, kiedy nabywamy nowy wóz czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, np. z Anglii. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie aut. Przed wyborem firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Sposoby transportu samochodu

Do przewiezienia samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne przymocowanie samochodu – koła wozu powinny być przypięte 4 linami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Powinno się nie zapominać także, iż faktyczna masa naczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki uprawnia firmę do odbioru auta.