(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Lexus GS , Toyota RAV4 (Nr 5416070)

Lexus GS , Toyota RAV4

Marka i model:

Lexus GS , Toyota RAV4

Waga w kg (łączna):

2845

Budżet zlecenia [zł]:

4000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

2

Dystans: 1937.00 km

Adres i termin nadania

Irlandia, County Dublin, Dublin

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Poznań

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu pojazdu uwidacznia się nierzadko, jeżeli kupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Czech. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Sposoby przewożenia samochodu

Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne przymocowanie pojazdu – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma pasami trzymającymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Wypada pamiętać również, iż faktyczna masa naczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy auta holowanego.

Procedury

Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport u przewoźnika na terenie UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upoważnia firmę do odbioru pojazdu.