(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Lexus RC (Nr 6434765)

Lexus RC
Waga Sztuk:
Lexus RC 1 Gen. [restyling] (2018 - 2020) Coupe
Długość
469 cm
Szerokość
184 cm
Wysokość
139 cm
ok. 1935 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1935 kg
Dystans: 4360 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Estonia, Harjumaa, Tallinn

Od 27 sie 2020 do 1 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Marbella

Od 30 sie 2020 do 13 wrz 2020


Transport samochodu

Zlecenie przewozu wozu uwidacznia się niekiedy, jeśli nabywamy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie wozów. Przed wyborem przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Sposoby przewożenia wozu

Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne przymocowanie pojazdu – koła auta powinny być przypięte 4 linami mocującymi tak, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Powinno się pamiętać również, iż właściwa masa naczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport w firmie transportowej na terenie UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upoważnia firmę do odbioru wozu.