Lincoln MKZ (Nr 7796815)

Lincoln MKZ
Waga
Sztuk
Lincoln MKZ 1 Gen. (2005 - 2009) Sedan
Długość
483 cm
Szerokość
183 cm
Wysokość
145 cm
ok.
1595 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1595 kg
Dystans
588 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Niemcy, Brema, Bremerhaven

Od 7 cze 2021 do 11 cze 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Zachodniopomorskie, Szczecin

Termin elastyczny

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu samochodu pojawia się często, kiedy zakupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Francji. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Metody transportu pojazdu

Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła pojazdu należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Wypada pamiętać także, że właściwa masa przyczepy nie może przerastać faktycznej masy auta ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz w firmie w obszarze UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który uprawnia firmę transportową do odbioru samochodu.