(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Koła do opryskiwacza (Nr 6655535)

Marka i model:

Inne

Długość [m]:

1.25

Szerokość [m]:

1.25

Wysokość [m]:

1

Waga w kg (łączna):

100

Budżet zlecenia [zł]:

300

Dystans: 475.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Roth

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Dolnośląskie, Gryfów Śląski

Termin elastyczny


Transport maszyn rolniczych

Transport urządzeń rolniczych prawie zawsze jest transportem o dużych gabarytach. Do maszyn rolniczych klasyfikujemy ciągniki rolnicze, kosiarki, siewniki, opryskiwacze, zgrabiarki jak i wiele innych. Pokaźne pojazdy rolnicze są pojazdami nienormatywnymi. Maszyny te nie mają prawa samodzielnie jeździć po drogach, ze względu na fakt, że ich wymiar przewyższa dopuszczalne gabaryty zakładane przez kodeks drogowy w Polsce jak także w Unii Europejskiej. Kłopot powodować może również napór osi pojazdów uprawnych, który przerasta normy możliwe dla większej części tras.

Jak transportuje się urządzenia rolnicze?

Do transportu maszyn i pojazdów rolniczych nierzadko korzysta się z przyczepy typu jumbo i tele. Przewoźnicy oferujący transport pojazdów uprawnych powinni dysponować prawidłowo dostosowanymi lawetami, jakie umożliwiają przetransportować maszyny uprawne ważące do kilku ton, jak przykładowo opryskiwacze. Przewoźnik podejmujący się transportu urządzenia uprawnego powinien specjalizować się w transporcie nienormatywnym, a również posiadać właściwe uprawnienia, sprzęt branżowy i praktykę. W przypadku, kiedy pojazd przewyższa dozwolone normy wielkością lub ciężarem, konieczne będzie dostanie odpowiedniego pozwolenia, a dodatkowo potrzebna będzie obecność pilota przy przewozie.

Cena transportu urządzeń rolniczych

Koszt transportu ciągnika uprawnego jest związana od gabarytów, ciężaru i sprawności maszyny. Na wycenę przewozu wpływa także odległość między miejscem załadunku a miejscem rozładunku. Znaczącym elementem może być także termin transportu.