(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

kajak sportowy (Nr 6765374)

kajak sportowy

Długość [m]:

5

Waga w kg (łączna):

12

Dystans: 1681.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Kujawsko-Pomorskie, Bydgoszcz

30 paź 2020

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Anglia, City Of Nottingham

Termin elastyczny


Transport kajaków

Transport kajaków

Kajaki często transportuje się na dachu auta, wystarczy wziąć bagażnik o wystarczająco dużej ładowności. Na bagażniku należy zamontować specjalne uchwyty. Aby uchronić się przed przesuwaniem się kajaka podczas jazdy, opłaca się ułożyć miękki materiał na prętach bagażnika np. podłożyć ręcznik. Kajaki mocuje się do góry dnem przy zastosowaniu specjalnych, naciągniętych taśm z zabezpieczonymi wiązaniami. W trakcie samodzielnego przewozu kajaka, pojazd należy należycie oznakować. Kodeks drogowy nie pozwala na to, żeby bagaż wystawał na odległość większą niż 2 metry od tylnej płaszczyzny obrysu auta lub grupy pojazdów. Ładunek nie powinien również wystawać z przodu na odległość większą niż 0,5 metra od przedniej płaszczyzny obrysu i na większą niż 1,5 metra od siedzenia kierowcy. Przewożony bagaż oznaczamy chorągiewką w kolorze pomarańczowym lub dwoma czerwonymi pasami. W przypadku, gdy bagaż wystaje z tyłu do oznaczenia stosuje się białe i czerwone znaki. Inną metodą transportu kajaka jest skorzystanie z przyczepy.

Przewóz kajaka potrzebuje szczególnej rozwagi, z tego powodu opłaca się zlecić transport profesjonalnej firmie, która zadba o dobre mocowanie, odpowiednie oznaczenie i dowiezienie bez uszkodzenia ładunek.

Koszt transportu kajaka

Koszt przewozu kajaka zależny jest od ilości transportowanych egzemplarzy, jak również wpływ na to ma odcinek od miejsca nadania do miejsca rozładunku. Średnia cena transportu kajaka mieści się w widełkach 0,30 – 0,50 złotych za kilometr. Przykładowo, za przewóz kajaka na trasie Manheim (Niemcy) – Wałcz zapłacono 260 PLN. A przetransportowanie kajaka Puck – Warszawa wydano 220 zł.