(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

1 kajak (Nr 7209963)

1 kajak

Długość [m]:

5.2

Szerokość [m]:

0.7

Wysokość [m]:

0.5

Waga w kg (łączna):

17

Budżet zlecenia [zł]:

200

Dystans: 436.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Podkarpackie, Rzeszów

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Dolnośląskie, Wrocław

Termin elastyczny


Transport kajaków

Przewóz kajaków

Kajaki zazwyczaj transportuje się na górze auta, wystarczy użyć bagażnik o odpowiedniej ładowności. Na bagażniku należy przymocować specjalistyczne mocowania. Żeby uchronić się przed przesuwaniem się kajaka podczas jazdy, można ułożyć miękki materiał na mocowaniach bagażnika na przykład podłożyć ręcznik. Kajaki umieszcza się do góry dnem przy użyciu profesjonalnych, naciągniętych taśm z osłoniętymi wiązaniami. W momencie osobistego przewozu kajaka, pojazd należy właściwie oznakować. Kodeks drogowy nie pozwala na to, żeby ładunek wystawał na odległość większą niż 2 metry od tylnej płaszczyzny obrysu auta lub grupy pojazdów. Ładunek nie powinien również wychodzić od frontu na odległość większą niż 0,5 metra od przedniej płaszczyzny obrysu i na większą niż 1,5 metra od siedzenia kierowcy. Przewożony bagaż oznaczamy chorągiewką w kolorze pomarańczowym lub dwoma czerwonymi pasami. Czasami, gdy bagaż wychodzi z tyłu do oznaczenia stosuje się białe i czerwone znaki. Innym sposobem do przewozu kajaka jest możliwość skorzystania z przyczepy.

Przewóz kajaka potrzebuje szczególnej ostrożności, dlatego warto zlecić usługę transportową specjalistycznej firmie transportowej, która zadba o dobre mocowanie, odpowiednie oznakowanie i dowiezienie bez szkody ładunek.

Koszt transportu kajaka

Koszt przewozu kajaka uzależniony jest od liczby transportowanych egzemplarzy, jak również wpływ na to ma odległość od miejsca załadunku do miejsca wyładunku. Średni koszt transportu kajaka mieści się w widełkach 0,30 – 0,50 zł/km. Np., za transport kajaka na odcinku Manheim (Niemcy) – Wałcz kosztował 260 zł. A przetransportowanie kajaka z Pucka do Warszawy kosztowało 220 złotych.