(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-07-24 08:00

lml 125

(Nr 3004124)
lml 125

Marka i model:

lml125

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 737.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motocykle oraz skutery to często kosztowne ładunki, które wyglądają na ogólnie trudne do zabezpieczenia podczas transportu. Nieproste - jednakże tylko złudnie. Bezbłędnie zamocowany jednoślad na pewno przetrwa przewóz bez ani jednej rysy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie motor przewożony. W trakcie przewozu na naczepie, obowiązkowe będą cztery liny trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą zaledwie dwie, ponieważ mają one szyny udaremniające przesuwanie się motocykla. Kluczowe jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć w trakcie drogi, a poza tym trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach samochodu oraz między przewożonymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed jazdą osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie drogi rozchlapać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i często nie zajmują większość miejsca w aucie.

            Można zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo deski jest niepewne i grozi popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które transportują tego typu maszyny regularnie. Ceny za transport na trasach w Europie kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy przewoźnik może przewieźć motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Rickmansworth Road, Watford, Wielka Brytania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Dundee, Wielka Brytania

Termin elastyczny