Łódka 1 osobowa laser (Nr 5505152)

Długość [m]:

4.20

Szerokość [m]:

1.40

Wysokość [m]:

0.80

Waga w kg (łączna):

70.00

Dystans: 3584.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Warszawa

9 kwi 2020

Adres i termin dostawy

Portugalia, Algarve, Quarteira

10 kwi 2020


Transport różnych gatunków łodzi

Pod hasłem „łódź” figuruje wiele różnorakich łajb pływających. Zaczynając od niepokaźnych, jak: kajaki, motorówki, czy też większych jak: jachty. Przy transporcie łodzi, przede wszystkim tych mających większe gabaryty, najważniejszą kwestią jest ich ciężar. Przewoźnik, który zobowiąże się na taki transport łodzi, musi zdawać sobie sprawę z faktu czy obciążenie przekroczy 3,5 tony. Gdy dojdzie do przekroczenia 3,5 tony, firmę transportową obowiązuje system ViaTOLL przez co kierowca musi mieć w samochodzie aparaturę typu: viaBox.

W trakcie przewozu motorówki - nie zwracając uwagi na jej rodzaj - istotne jest pousuwać jak największą ilość elementów ruchomych, a te których nie można usunąć umocować w taki sposób, żeby się nie ruszały. Warto posiadać wiedzę, że rzeczy ruchome mogą zniszczyć jacht w pewnym stopniu.

Koszt transportu łajby czy też żaglówki zwykle uzależniony jest od wagi, wielkości jak i odległości między załadunkiem i rozładunkiem. Kiedy samodzielnie nie możemy przewieźć łajbę, polecamy skorzystanie z giełdy transportowej Clicktrans. Wystarczy w kategorii: „Łodzie” wystawić za free ogłoszenie, a w bardzo krótkim czasie informacja zostanie dostarczona do tysiąca firm transportowych, które przeanalizują zgłoszony ładunek oraz zaprezentują swoje oferty. Dzięki takiemu rozwiązaniu na jednej platformie ma się wgląd do wielu wycen różnych firm przewozowych. Czym skrzętniej będzie nakreślony transport, tym bardziej dopasowana będzie wycena takiego transportu.

Np., koszt dla kajaka mieści się w widełkach od 0,3 do 0,5 złotych za kilometr. Koszt łodzi motorowej typowego gabarytu, zazwyczaj rozpoczyna się od 1,2 zł/km, a koszt sporego jachtu - to najczęściej widełki od 2,5 do 3 zł/km.