(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Łódka klasy Laser (Nr 4697744)

Długość [m]:

4.3

Szerokość [m]:

1.4

Wysokość [m]:

0.8

Waga w kg (łączna):

80.00

Dystans: 1563.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Herne Bay

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Termin elastyczny


Transport różnych gatunków łodzi

Pod frazą „łódź” znajduje się dużo różnych łajb pływających. Rozpoczynając od niedużych, jak: rowery wodne, małe łódki, po przez większe, takie jak: łodzie motorowe. Przy przewozie jachtów, w szczególności tych dużych, znaczącą sprawą jest ich ciężar. Przewoźnik, który zdecyduje się na taki przewóz łódki, musi wiedzieć czy ciężar przekroczy 3,5 t. W przypadku przekroczenia zalecanej wagi, kierowcę obowiązuje system ViaTOLL i przewoźnik ma obowiązek mieć w pojeździe aparat typu: viaBox.

W trakcie przewozu łodzi - niezależnie od jej gatunku - istotne jest usunąć jak największą ilość rzeczy luźnych, a te których nie można usunąć zaczepić w taki sposób, aby się nie przemieszczały. Trzeba posiadać wiedzę, że rzeczy ruchome potrafią zniszczyć łajbę w jakimś stopniu.

Koszt transportu motorówki czy też żaglówki zazwyczaj uzależniony jest od wagi, rozmiaru jak i odcinka do pokonania. W momencie, gdy samodzielnie nie możemy przewieźć łajbę, zalecamy użycie giełdy przewozowej Clicktrans. Trzeba w kategorii: „Łodzie” zlecić za free ogłoszenie, a w kilka chwil wieść zostanie dostarczona do tysiąca firm transportowych, które przeanalizują wypisany transport i przedłożą swoje wyceny. Dzięki takiemu rozwiązaniu w jednym serwisie ma się dostęp do dużej liczby wycen różnych firm transportowych. Czym sumienniej jest nakreślony transport, tym prawdziwsza będzie podana cena takiego przewozu.

Przykładowo, cena dla kajaka mieści się w przedziale od 0,3 do 0,5 zł/km. Cena łodzi motorowej śr. gabarytu, przeważnie zaczyna się od 1,2 złotego za kilometr, a koszt sporego jachtu - to zazwyczaj przedział 2,5-3 zł/km.