(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Łódź (Nr 5018342)

Łódź

Długość [m]:

8

Szerokość [m]:

2.3

Wysokość [m]:

1.8

Waga w kg (łączna):

1200

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 495.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Opolskie, Głubczyce

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Zachodniopomorskie, Borne Sulinowo

Termin elastyczny


Transport łodzi motorowych

Transport łodzi z silnikiem

Koszt przewozu łodzi motorowej zależy zazwyczaj od gabarytu i ciężaru łodzi, a także od długości trasy jaka jest do pokonania. Koszt przewozu niedużej łodzi motorowej to 1,20 zł/km. Jednakże koszt przewozu większej łodzi motorowej lub dużego jachtu to średnio 2,50 do 3 zł/km. Cena przewozu małych, nieciężkich łodzi wędkarskich rozpoczyna się nawet od 0,30 zł/km. Dla porównania przewiezienie roweru wodnego to koszt niecałe 0,80 zł/km.

Na przykład, transport łodzi o wadze 200 kilogramów na odcinku Olsztyn – Jasło (552 kilometry) kosztował 649 zł, czyli 1,20 zł/km. Za przewóz łodzi o ciężarze 350 kilogramów na trasie Gassy (woj. mazowieckie) – Olsztyn (236 km) zapłacono 550 zł, czyli 2,30 zł/km.

Przy przewozie jachtu o wadze prawie 700 kilogramów na odcinku Bourne (Anglia) – Nowa Sól (1462 km) cena wyniosła 2000 zł, czyli zaledwie 1,40 złotych za kilometr.

Nim wycenimy transport łodzi należy sprawdzić, czy wymiary podane przez wytwórcę łodzi to faktyczne wymiary łodzi. Długość liczy się od końca dziobu do środka rufy, za to szerokość wyznacza punt, w którym łódź motorowa jest najszersza.

Formalności

Przy transporcie łodzi doradza się wybór mało uczęszczanych dróg i omijanie godzin o wysokim natężeniu ruchu. Masa łodzi i lawety nie powinna przekraczać 3,5 tony, w przeciwnym razie firmę transportową obowiązuje dysponowanie systemem ViaTOLL. W przypadku, gdy łódź ma być przewożona drogą morską, obowiązkowe jest posiadanie dokumentów uprawniających do pływania. Konieczne jest poinformowanie firmę transportową, czy łajba posiada ubezpieczenie, a także czy posiadają w łodzi środki ratunkowe i narzędzia nawigacyjne.