(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Łódź drewniana z silnikiem (Nr 4703224)

Długość [m]:

9.5

Szerokość [m]:

3

Wysokość [m]:

1

Waga w kg (łączna):

2000.00

Dystans: 473.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Lubuskie, Nowa Sól

Od 16 lip 2019 do 19 lip 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Od 16 lip 2019 do 19 lip 2019


Transport różnych gatunków łodzi

Pod frazą „łódź” mieści się wiele różnorakich pojazdów żeglujących. Rozpoczynając od niewielkich, jak: rowery wodne, małe łódki, po przez większe, takie jak: łodzie motorowe. Przy transporcie jachtów, przede wszystkim tych większych, istotną sprawą jest ich ciężar. Przewoźnik, który zobowiąże się na taki przewóz łodzi, musi mieć świadomość czy obciążenie przekroczy 3,5 tony. W momencie, kiedy dojdzie do przekroczenia ciężaru, przewoźnika obowiązuje system ViaTOLL i kierowca musi posiadać w ciężarówce aparaturę typu: viaBox.

W trakcie transportu motorówki - pomijając jej typ - wskazane jest usunąć jak największą ilość elementów luźnych, a te których nie można usunąć przytwierdzić tak, żeby się nie przemieszczały. Warto mieć świadomość, że rzeczy ruchome potrafią uszkodzić łódź w jakimś stopniu.

Koszt transportu łodzi czy też żaglówki głównie uzależniony jest od wagi, rozmiaru jak i odcinka do pokonania. Gdy samemu nie możemy przetransportować łódź, polecamy użycie giełdy transportowej Clicktrans. Wystarczy w kategorii: „Łodzie” wystawić za free ofertę, a w kilka chwil wiadomość zostanie dostarczona do tysiąca przewoźników, którzy przejrzą zadeklarowany transport i zgłoszą swoje wyceny. Dzięki takiemu rozwiązaniu na jednej platformie ma się dostęp do dużej liczby ofert różnych firm transportowych. Czym sumienniej jest nakreślony transport, tym dokładniejsza będzie wycena takiego transportu.

Przykładowo, koszt dla kajaka znajduje się w przedziale od 0,3 do 0,5 złotych za kilometr. Cena motorówki standardowego gabarytu, zwykle zaczyna się od 1,2 złotego za kilometr, a koszt dużego jachtu - to przeważnie przedział od 2,5 do 3 zł/km.