(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Łódź motorowa (Nr 3669649)

Długość [m]:

5.10

Szerokość [m]:

1.8

Wysokość [m]:

1.5

Waga w kg (łączna):

400.00

Dystans: 753.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Opolskie, Stare Siołkowice

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Niemcy, Dolna Saksonia, Syke

Termin elastyczny


Transport łodzi motorowych

Transport łodzi z silnikiem

Koszt przewozu łodzi z silnikiem uzależniony jest przede wszystkim od wymiaru i wagi łodzi, jak również od odległości jaką ma do pokonania przesyłka. Cena przewozu małej łodzi motorowej to 1,20 złotych za kilometr. Natomiast cena przewozu dużej łodzi motorowej lub dużego jachtu to blisko 2,50 do 3 zł/km. Koszt transportu małych, nieciężkich łodzi dla wędkarzy zaczyna się już od 0,30 złotych za kilometr. Dla porównania transport roweru wodnego wynosi niecałe 0,80 złotych za kilometr.

Przykładowo, transport łodzi o ciężarze całkowitym 200 kg na trasie Olsztyn – Jasło (552 km) kosztował 649 zł, zatem 1,20 złotych za kilometr. Za transport łodzi o ciężarze 350 kilogramów na trasie Gassy (woj. mazowieckie) – Olsztyn (236 kilometry) zapłacono 550 złotych, czyli 2,30 zł/km.

Przy przewozie jachtu o wadze prawie 700 kg na trasie Bourne (Wielka Brytania) – Nowa Sól (1462 km) cena wyniosła 2000 zł, czyli zaledwie 1,40 zł/km.

Przed wyceną transportu łodzi należy upewnić się, czy wymiary podane przez producenta to faktyczne wymiary łodzi. Długość liczy się od środka rufy do końca dziobu, a szerokość wyznacza punt, w jakim łódź z silnikiem jest najszersza.

Procedury

W trakcie transportu łodzi zaleca się wybór mało uczęszczanych tras i unikanie godzin o najwyższym natężeniu ruchu. Masa łodzi i lawety nie może przekraczać 3,5 tony, w przeciwnym razie przewoźnika obowiązuje dysponowanie systemem ViaTOLL. Kiedy łódź będzie transportowana drogą morską, niezbędne jest posiadanie dokumentów uprawniających do pływania. Należy poinformować przewoźnika, czy łódź posiada ubezpieczenie, a także czy posiadają w niej środki ratunkowe i narzędzia nawigacyjne.