(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Łódź motorowa (Nr 4210009)

Długość [m]:

7

Szerokość [m]:

2.2

Wysokość [m]:

1.8

Waga w kg (łączna):

1300

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 124.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Wielkopolskie, Kalisz

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Dolnośląskie, Wrocław

Termin elastyczny


Transport łodzi motorowych

Przewóz łodzi z silnikiem

Koszt przewozu łodzi z silnikiem uzależniony jest przede wszystkim od gabarytu i ciężaru łodzi, jak również od odległości jaką ma do pokonania przesyłka. Koszt przewozu niedużej łodzi z silnikiem to 1,20 złotych za kilometr. Tymczasem koszt transportu dużej łodzi z silnikiem lub dużego jachtu to blisko 2,50 - 3 zł/km. Cena przewozu małych, lekkich łodzi dla wędkarzy zaczyna się już od 0,30 złotych za kilometr. Dla porównania transport roweru wodnego wynosi około 0,80 zł/km.

Przykładowo, przetransportowanie łodzi o ciężarze całkowitym 200 kilogramów na odcinku Olsztyn – Jasło (552 km) cena wyniosła 649 zł, zatem 1,20 złotych za kilometr. Za przewóz łodzi o wadze 350 kg na odcinku Gassy (woj. mazowieckie) – Olsztyn (236 km) kosztował 550 złotych, zatem 2,30 złotych za kilometr.

Za transport jachtu o wadze prawie 700 kg na odcinku Bourne (Wielka Brytania) – Nowa Sól (1462 kilometry) zapłacono 2000 zł, czyli zaledwie 1,40 zł/km.

Przed wyceną transportu łodzi warto sprawdzić, czy wymiary podane przez producenta to faktyczne wielkości łodzi. Długość liczymy od środka rufy do końca dziobu, za to szerokość wyznacza punt, w którym łódź z silnikiem jest najszersza.

Procedury

W trakcie transportu łodzi doradza się wybór mało uczęszczanych tras jak i również unikanie godzin o najwyższym natężeniu ruchu. Masa zestawu nie może przekraczać 3,5 tony, gdy się tak stanie, wówczas przewoźnika obowiązuje dysponowanie systemem ViaTOLL. Kiedy łódź ma być transportowana drogą morską, konieczne jest posiadanie papierów uprawniających do pływania. Należy poinformować firmę transportową, czy łódź jest ubezpieczona, a także czy posiadają w łodzi środki medyczne i narzędzia nawigacyjne.