(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

łódź motorowa na zarejestrowanej w niemczech przyczepie podłodziowej (zielona tablica) (Nr 5379514)

Długość [m]:

7.2

Szerokość [m]:

2.45

Wysokość [m]:

1.6

Waga w kg (łączna):

1700

Budżet zlecenia [zł]:

800

Dystans: 526.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Brandenburg, Neuzelle

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Wołomin

Termin elastyczny


Transport łodzi motorowych

Transport łodzi motorowych

Koszt przewozu łodzi z silnikiem uzależniony jest zazwyczaj od wymiaru i wagi łodzi, jak również od odległości jaką ma do pokonania przesyłka. Cena transportu małej łodzi motorowej to 1,20 złotych za kilometr. Tymczasem cena transportu większej łodzi z silnikiem lub dużego jachtu to średnio 2,50 - 3 złotych za kilometr. Koszt transportu małych, lekkich łodzi dla wędkarzy zaczyna się już od 0,30 zł/km. Dla porównania przewiezienie roweru wodnego to koszt niecałe 0,80 złotych za kilometr.

Przykładowo, przetransportowanie łodzi o wadze 200 kilogramów na trasie Olsztyn – Jasło (552 km) cena wyniosła 649 zł, czyli 1,20 zł/km. Za przewóz łodzi o ciężarze 350 kilogramów na trasie Gassy (woj. mazowieckie) – Olsztyn (236 km) kosztował 550 złotych, zatem 2,30 złotych za kilometr.

Przy przewozie jachtu o wadze prawie 700 kilogramów na odcinku Bourne (Anglia) – Nowa Sól (1462 km) cena wyniosła 2000 zł, czyli zaledwie 1,40 zł/km.

Nim wycenimy transport łodzi wypadałoby upewnić się, czy gabaryty podane przez wytwórcę łodzi to realne wielkości łodzi. Długość liczymy od końca dziobu do środka rufy, a szerokość wyznacza punt, w jakim łódź z silnikiem jest najszersza.

Formalności

Przy transporcie łodzi doradza się wybór mało uczęszczanych dróg i omijanie godzin o najwyższym natężeniu ruchu drogowego. Masa zestawu nie może przekraczać 3,5 tony, w przeciwnym razie firmę transportową obowiązuje posiadanie systemu ViaTOLL. W przypadku, gdy łódź ma być przewożona drogą morską, obowiązkowe jest posiadanie dokumentów uprawniających do pływania. Konieczne jest poinformowanie firmę transportową, czy łódź posiada ubezpieczenie, jak również czy dostępne są w niej środki medyczne i narzędzia nawigacyjne.