łódź motorowa Peereboom (Nr 8045395)

Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
łódź motorowa Peereboom
780 x 265 x 290 cm
3200 kg
Czy wymiary są dokładne?
Tak
Czy ładunek jest na paletach?
Nie
Czy przesyłka jest opakowana?
Nie
Łączna waga:
3200 kg
Dystans
930 km
Pomoc w załadunku i rozładunku:
Niewymagana
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Breisach Am Rhein

20 wrz 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Lubuskie, Wschowa

31 paź 2021


Zadaj pytanie

Transport niepełną ciężarówką

Transport niepełną ciężarówką tzw. „Less Than Truckload” to skorzystanie z kawałka płaszczyzny ładunkowej samochodu ciężarowego. Jeśli dysponujemy do przewiezienia niewielki ładunek, który nie wymaga zagospodarowania pełnego samochodu ciężarowego lub który nie wymaga zajęcia dużej płaszczyzny, wówczas użycie takiego rodzaju kategorii jak: niepełna ciężarówka jest w sam raz. 


Do samochodów ciężarowych stosowanych w przewozie LTL kwalifikuje się wozy, których ciężar jest większy niż 3,5 t. oraz pozostałe samochody spełniające wymogi ustawowe. Do transportu LTL wykorzystuje się ciężarowe pojemniki meblowe, samochody ciężarowe BDF, ciężarówki skrzyniowe , jak także samochody ciężarowe - kontenery, samochody ciężarowe typu: firanka i furgon. Gatunek samochodu ciężarowego powinien być przystosowany do przetransportowania naszych paczek, które zadeklarowaliśmy w wyszukanej przez nas kategorii.

W oszacowaniu kosztów przewozu ładunku w obrębie LTL, ważne są tego ładunku parametry – ciężar i gabaryty. Warto również dołączyć informację o tym, czy przedmioty znajdują się na paletach i czy zostały spakowane. Jeśli tak, warto opisać paczkę. Kluczowa bywa również informacja w temacie usługi – czy wlicza się w nią tylko przewóz, czy również załadunek oraz wyładunek. Istotny jest także termin realizacji transportu.

Ładunki przewożone w obszarze LTL to z reguły paczki z odzieżą, paczki, meble, a nawet fragmenty elektrowni wiatrowej.

W przypadku, kiedy przewóz niepełną ciężarówką nie wystarczy , żeby przewieźć nasz ładunek, opłaca się skorzystać z innego rozwiązania – z transportu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), innymi słowy nazywanego przewozem całonaczepowym.