(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Łodzie, Inne łodzie Dodano: 2018-01-27 10:15

Lodz z silnikiem

(Nr 2325320)
Lodz z silnikiem

Długość [m]:

9.30

Szerokość [m]:

2.60

Wysokość [m]:

3

Waga w kg (łączna):

1500.00

Budżet zlecenia [zł]:

1500

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 407.00 km

Transport różnych gatunków łodzi

Pod frazą „łódź” figuruje wiele różnych łajb żeglujących. Zaczynając od małych, jak: rowery wodne, małe łódki, czy też większych jak: żaglówki. Przy przewozie łodzi motorowych, zwłaszcza tych dużych, ważną kwestią jest ich waga. Firma transportowa, która zobowiąże się na taki przewóz łódki, musi zdawać sobie sprawę z faktu czy ciężar przekroczy 3,5 tony. Gdy dojdzie do przekroczenia zalecanej wagi, firmę transportową obowiązuje system ViaTOLL ,a co za tym idzie, przewoźnik ma obowiązek posiadać w busie narzędzie typu: viaBox.

Podczas przewozu łajby - nie zwracając uwagi na jej rodzaj - wskazane jest wynieść jak największą liczbę przedmiotów luźnych, a te które zostaną unieruchomić w taki sposób, aby się nie ruszały. Trzeba mieć świadomość, że rzeczy przemieszczające się mogą uszkodzić jacht w jakimś stopniu.

Koszt przewozu motorówki czy też jachtu zwykle uzależniony jest od wagi, wielkości oraz odległości między załadunkiem i rozładunkiem. W momencie, gdy samodzielnie nie możemy przetransportować łódkę, zalecamy skorzystanie z giełdy transportowej Clicktrans. Można w kategorii: „Łodzie” wystawić za free ofertę, a w kilka chwil informacja zostanie dostarczona do tysiąca firm transportowych, które przeanalizują wypisany transport oraz przedłożą swoje oferty. W ten sposób w jednym serwisie ma się dostęp do dużej liczby wycen rozmaitych firm transportowych. Czym dogłębniej jest opisany ładunek, tym prawdziwsza będzie podana cena takiego transportu.

Przykładowo, koszt dla kajaka znajduje się w widełkach od 0,3 do 0,5 złotych za kilometr. Cena motorówki standardowego gabarytu, najczęściej zaczyna się od 1,2 zł/km, a cena większego jachtu - to zwykle zakres od 2,5 do 3 zł/km.

Adres i termin nadania

Waren (Müritz), 17192, Niemcy

29 sty 2018

Adres i termin dostawy

Bolesławiec, 59-700, Polska

Termin elastyczny