(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Łodzie, Jachty Dodano: 2018-05-26 12:20

łódź żaglowa 7,1 x 2,4 x 1,25 (Nr 2752668)

łódź żaglowa 7,1 x 2,4 x 1,25

Długość [m]:

7.1

Szerokość [m]:

2.4

Wysokość [m]:

1.25

Waga w kg (łączna):

1250.00

Dystans: 1252.00 km

Transport jachtów

    Kiedy chcemy zdobyć najlepszą wycenę za przewóz łodzi żaglowej, trzeba podać wymiary i ciężar łodzi. Takie parametry można zdobyć od wytwórcy – warto jednak samodzielnie sprawdzić jaki jest stan faktyczny. Długość żaglówki wymierza się zaczynając od krańca dziobu do środkowej części rufy, za to wysokość wymierza się od dna do najwyższej stałej części łodzi żaglowej, za to szerokość mierzy się w najszerszym miejscu łodzi żaglowej. Wiedza o wymiarach żaglówki ułatwi firmom transportowym dobrać odpowiednią naczepę oraz spełnić obowiązujące wymogi dyktowane przepisami drogowymi.

    W przypadku, kiedy całkowity ciężar będzie większy niż 3,5 tony, kierowcę obowiązuje system ViaTOLL, co oznacza, że zobowiązuje się on dysponować urządzeniem viaBox, którego zadaniem jest łączenie się z antenami usytuowanymi na bramownicach. Ciężar żaglówki wraz z transportującym go samochodem przypuszczalnie przekroczy 3,5 tony – dlatego informacja o aktualnym ciężarze łodzi żaglowej jest niezbędna dla firmy transportowej. Łódź żaglowa powinna być ważona w takim samym stanie, w jakim będzie odbywał się jej transport (przykładowo z wyposażeniem, z ekwipunkiem). Przed transportem żaglówki, należy wyjąć jak najwięcej ekwipunku i pozostawić wyłącznie te, jakie są niezbędne na łodzi. Wszystkie przedmioty, które pozostały na jachcie powinny być osłonięte i przymocowane. Żagle żaglówki powinny być usunięte z masztu i zwinięte, urządzenia elektroniczne odłączone, a kable i przewody osłonięte.

Koszt przewozu żaglówki
    Ceny transportu jachtu uzależnione są przede wszystkim od wielkości i ciężaru żaglówki, jak również od odcinka pomiędzy załadunkiem, a rozładunkiem. Ceny przewozu małych jachtów rozpoczynają się zwykle od 1,2 zł za kilometr. Za przewóz dużych łodzi żaglowych zapłaci się 2,5-3 zł za kilometr. Np., za przewóz łodzi żaglowej z naszej stolicy do Sibenika (Chorwacja) zapłacono 3000 zł. Za transport łodzi żaglowej na odcinku z Kilonii (Niemcy) do Kórnika (Polska) 2690 złotych.

Adres i termin nadania

Cannes, Francja

1 cze 2018

Adres i termin dostawy

Saint-Lunaire, 35800, Francja

Termin elastyczny