(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Samochody Dodano: 2016-09-07 22:57

londyn - sokolka

(Nr 1057512)

Marka i model:

mercedes

Waga w kg (łączna):

1700.00

Budżet zlecenia [zł]:

2000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1935.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu samochodu pojawia się nierzadko, jeśli nabywamy nowy wóz lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Wielkiej Brytanii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej transportować pojazd?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Metody transportu wozu

    Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła auta powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Należy pamiętać również, iż faktyczna waga naczepy nie powinna przerastać faktycznej masy auta ciągnącego.

Formalności

    Aby samodzielnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport w firmie transportowej w obszarze UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upełnomocnia przewoźnika do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Watford, WD25 0HN

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Podlaskie, Sokółka, 16-205

Termin elastyczny