(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-04-27 19:44

Lotus 7 wym 3.40dl 1.80 szer 1.0 wys tel -

(Nr 2639296)
Lotus 7 wym 3.40dl 1.80 szer 1.0 wys tel -

Marka i model:

Lotus 7

Waga w kg (łączna):

450.00

Budżet zlecenia [zł]:

1700

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1901.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu auta uwidacznia się niekiedy, gdy nabywamy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, np. z Wielkiej Brytanii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować samochód?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie wozów. Przed wyborem przewoźnika warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Sposoby przewożenia wozu

    Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne przymocowanie samochodu – koła samochodu należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi tak, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Trzeba nie zapominać także, iż rzeczywista masa naczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

    Żeby samodzielnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki uprawnia firmę do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Newcastle upon Tyne, Wielka Brytania

Od 30 kwi 2018 do 8 maj 2018

Adres i termin dostawy

Bydgoszcz, Polska

Termin elastyczny