(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-11-21 16:04

Lotus Evora 400

(Nr 2169972)
Lotus Evora 400

Marka i model:

Lotus Evora 400

Waga w kg (łączna):

1500.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 998.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu samochodu pojawia się najczęściej, kiedy zakupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Czech. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować auto?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie aut. W trakcie wyboru przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Sposoby przewożenia wozu

    Do transportu samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła samochodu należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Należy pamiętać także, iż rzeczywista masa przyczepy nie może przerastać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

    Aby niezależnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport u przewoźnika w obszarze UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Legnano, 20025, Włochy

Od 15 sty 2018 do 19 sty 2018

Adres i termin dostawy

Barcelona, Hiszpania

19 sty 2018