(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Łyżka do koparki (Nr 5841436)

Długość [m]:

1.6

Szerokość [m]:

1.4

Wysokość [m]:

1.5

Waga w kg (łączna):

970

Typ usługi:

Tylko transport

Dystans: 176.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Opolskie, Łambinowice

Od 11 lut 2020 do 12 lut 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Czechowice-Dziedzice

Termin elastyczny


Transport maszyn i sprzętu

Transport urządzeń i sprzętu wymaga doświadczenia ze strony przewoźnika, który musi prawidłowo zabezpieczyć urządzenie, żeby ustrzec się różnego rodzaju awarii, otarć oraz wgięć. Do najczęściej zlecanych przesyłek w kategorii przewóz urządzeń i sprzętu są frezarki, młoty, witryny chłodnicze, rozdzielnice elektryczne, konstrukcje stalowe, sprzęt medyczny, piece, maszyny czyszczące, suszarnie oraz dużo innych.

Cena transportu urządzeń i sprzętu

Cena przewozu urządzeń i sprzętu jest uzależniona przede wszystkim od gabarytu jak i wagi maszyny, a dodatkowo od odległości od punktu załadunku do punktu wyładunku. Zazwyczaj transport maszyn jest przewozem ponadgabarytowym i zobowiązuje do posiadania właściwych certyfikatów oraz dużej znajomości tematu ze strony przewoźnika. W obrębie kraju średnia cena  transportu maszyn kosztuje 1,28 zł za kilometr. Weźmy na przykład, transport urządzenia wulkanizacyjnego w obrębie Polski to koszt 0,84-2,93 zł za kilometr. Przewóz lady chłodniczej w obrębie Polski związane jest z wydatkiem prawie 1,02 zł za kilometr.

Koszt transportu maszyn lub sprzętu za granicą

Popularnymi kierunkami w międzynarodowym przewozie maszyn i sprzętu są Niemcy i UK. Średni koszt przewozu urządzeń i sprzętu za jeden km przy trasie Polska – Anglia wynosi 0,70 zł. Orientacyjnie np., transport spawarki do Wielkiej Brytanii zapłacimy średnio 0,23 zł za kilometr. Za to na trasie Polska – Niemcy za przewóz maszyn płacimy prawie 0,95 zł/km. Na tej trasie za transport urządzenia typu oklejarka będzie wynosił około 1,18 zł/km, a transport frezarki wiąże się ze średnim kosztem 0,54 zł za kilometr.