Macbor fun (Nr 6483467)

Macbor fun

Marka i model:

Marcborn fun

Waga w kg (łączna):

118

Budżet zlecenia [€]:

200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1547.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 25 sie 2020 do 31 sie 2020

Adres i termin dostawy

Holandia, Holandia Północna, Amsterdam

Od 31 sie 2020 do 13 wrz 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj wartościowe towary, które wydają się całkiem ciężkie do unieruchomienia w trakcie przewozu. Ciężkie - wszakże tylko na pozór. Właściwie przymocowany motocykl w 100% przetrwa trasę bez ani jednej rysy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. Podczas transportu na naczepie, konieczne będą cztery liny mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą raptem dwie, ze względu na fakt, że posiadają one prowadnice udaremniające przemieszczanie się pojazdu. Istotne jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć podczas drogi, a ponadto trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w profesjonalnym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach auta i między transportowanymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed wyjazdem opróżnić bak motoru, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Występują również platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i zazwyczaj nie blokują większość miejsca w samochodzie.

            Warto zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. deski jest niebezpieczne i grozi popsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm, które transportują podobnego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma może wziąć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.