(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Mähwerks kompination (Nr 4722936)

Mähwerks kompination

Marka i model:

Kuhn 883ff und Kuh 802f

Długość [m]:

8.40

Szerokość [m]:

2

Wysokość [m]:

1

Waga w kg (łączna):

3000.00

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 963.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Meklemburgia-Pomorze Przednie, Marlow

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Austria, Górna Austria, Ternberg

Termin elastyczny


Transport maszyn rolniczych

Transport maszyn rolniczych nierzadko bywa przewozem ponad formatowym. Do maszyn rolniczych zaliczamy ciągniki rolnicze, przyczepy rolnicze, siewniki, rozsiewacze nawozów, snopowiązałki jak i dużo innych. Wielkogabarytowe pojazdy rolnicze bywają maszynami nienormatywnymi. Maszyny te nie mogą swobodnie poruszać się po drogach, bowiem ich wymiar przekracza dozwolone gabaryty przewidziane przez kodeks drogowy w Polsce jak i w Unii Europejskiej. Kłopot stanowić może również nacisk osi urządzeń rolniczych, który przekracza normy dozwolone dla większości tras.

Jak przewozi się pojazdy rolnicze?

Do przewozu urządzeń i pojazdów rolniczych z reguły wykorzystuje się naczepy typu jumbo i tiefbett. Przewoźnicy oferujący transport pojazdów uprawnych powinni posiadać należycie dostosowanymi lawetami, które umożliwiają przetransportować maszyny rolnicze ważące do kilku ton, jak przykładowo młocarnie. Przewoźnik podejmujący się przewozu pojazdu uprawnego powinien specjalizować się w przewozie nienormatywnym, a także powinien posiadać odpowiednie uprawnienia, sprzęt fachowy i doświadczenie. W przypadku, gdy zestaw przewyższa dopuszczalne zasady rozmiarem lub ciężarem, konieczne będzie uzyskanie specjalnego zezwolenia, a jeszcze potrzebny będzie udział pilota przy transporcie.

Cena przewozu ciągników uprawnych

Koszt przewozu ciągnika uprawnego jest związana od wielkości, ciężaru i sprawności urządzenia. Na koszt transportu wpływa również odległość pomiędzy miejscem załadunku a miejscem rozładunku. Istotnym czynnikiem może być dodatkowo czas transportu.