(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Mała wiewiórka (Nr 6127140)

Waga w kg (łączna):

1

Budżet zlecenia [zł]:

40

Dystans: 505.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Śląskie, Tychy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Warmińsko-Mazurskie, Olsztyn

Termin elastyczny


Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Gdy potrzebujemy zamówić transport zwierzaka, dla przewoźników ważna będzie jego odmiana, waga oraz dokładny opis zwierzęcia. Przewożone zwierzę musi być zdolne przetrwać transport - nie może być w takim przypadku chore ani zranione. W przypadku, gdy zamierzamy przetransportować psa, kota lub fretkę należy zatroszczyć się o szczepienie na wściekliznę oraz wstrzyknięcie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest ważne po upłynięciu 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych sytuacjach, szczepienie staje się aktualne tego samego dnia, w którym zostało zrobione. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, weterynarz może wczepić mikroczip.

Papiery niezbędne przy transporcie zwierząt

Psy, koty i fretki muszą mieć paszport wystawiony przez lekarza weterynarii. Listę weterynarzy upoważnionych do wydawania paszportów można odnaleźć w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania paszportu to 51 zł.

Obok paszportu konieczne są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, opisujące kto jest właścicielem. Wymagane są również takie dane jak trasa i data przejazdu oraz prognozowany czas transportu. Listę firm przewozowych upoważnionych do transportu zwierząt jest możliwe zobaczyć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzęta można transportować autem, jeżeli mamy należyty przenośnik. Do transportu zwierząt warto stosować różnego rodzaju klatek, torb czy mat ochronnych. W wyborze transportera kluczowa powinna być jego wielkość, jak także komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas transportu.