(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-11-18 16:59

MAŁE Coupe z Holandia -> Polska

(Nr 2163639)
MAŁE Coupe z Holandia -> Polska

Marka i model:

Jaguar XJS

Waga w kg (łączna):

1200.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 860.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie transportu pojazdu uwidacznia się najczęściej, kiedy nabywamy nowy wóz czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Czech. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować samochód?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie aut. Przed wyborem przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Sposoby przewożenia pojazdu

    Do przewiezienia samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie samochodu – koła wozu należy przypiąć 4 pasami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Powinno się pamiętać także, że faktyczna waga naczepy nie może przekraczać faktycznej masy samochodu holowanego.

Formalności

    Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upełnomocnia przewoźnika do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Noordoostpolder, 8312, Holandia

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Gromadka, 59-706, Polska

Termin elastyczny