(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Mały kajak górski 200x65cm (polietylen) (Nr 6506103)

Długość [m]:

2

Szerokość [m]:

0.65

Wysokość [m]:

0.4

Waga w kg (łączna):

13

Budżet zlecenia [zł]:

50

Dystans: 316.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Wielkopolskie, Poznań

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Termin elastyczny


Transport kajaków

Transport kajaków

Kajaki zazwyczaj przewozi się na dachu auta, wystarczy wziąć bagażnik o odpowiedniej ładowności. Na bagażniku należy zamontować dodatkowe mocowania. Aby uchronić się przed przesuwaniem się kajaka w czasie jazdy, warto ułożyć gąbczasty materiał na belkach bagażnika przykładowo podkładkę z gąbki. Kajaki kładzie się do góry dnem przy zastosowaniu profesjonalnych, naciągniętych taśm z osłoniętymi wiązaniami. W trakcie samodzielnego przewozu kajaka, pojazd należy właściwie opatrzeć znakami. Kodeks drogowy nie pozwala na to, żeby ładunek wychodził na odległość większą niż 2 metry od tylnej płaszczyzny obrysu auta lub zespołu pojazdów. Ładunek nie powinien również odstawać od frontu na odległość większą niż 0,5 metra od przedniej płaszczyzny obrysu i na większą niż 1,5 metra od miejsca kierowcy. Przetransportowany kajak znakujemy chorągiewką w kolorze pomarańczowym albo czerwonymi pasami w ilości dwóch sztuk. Czasami, kiedy ładunek odstaje z tyłu do oznakowania używa się czerwone i białe znaki. Innym sposobem do przewozu kajaka jest możliwość skorzystania z naczepy.

Przewóz kajaka potrzebuje szczególnej rozwagi, dlatego opłaca się zlecić transport specjalistycznej firmie, która zadba o bezpieczne mocowanie, należyte oznaczenie i dostarczenie bez uszczerbku ładunek.

Koszt przewozu kajaka

Koszt transportu kajaka zależy od ilości przewożonych sztuk, a także wpływ na to ma odcinek od miejsca nadania do miejsca wyładunku. Średni koszt przewozu kajaka mieści się w przedziale 0,30 – 0,50 złotych za kilometr. Na przykład, za przewóz kajaka na odcinku Manheim (Niemcy) – Wałcz zapłacono 260 zł. A przetransportowanie kajaka Puck – Warszawa wydano 220 zł.