(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Man 12-163 x 2 (Nr 6608006)

Waga
Sztuk
Man 12-163
Długość
850 cm
5000 kg
2
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
10000 kg
Dystans
158 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Śląskie, Jastrzębie-Zdrój

Od 25 wrz 2020 do 25 paź 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Świętokrzyskie, Moskorzew

Od 25 wrz 2020 do 25 paź 2020


Transport samochodu

Potrzeba przewozu auta uwidacznia się niekiedy, gdy nabywamy nowy wóz lub ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z UK. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Metody transportu auta

Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne zamocowanie ładunku – koła pojazdu należy przypiąć 4 pasami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Należy nie zapominać również, że faktyczna masa naczepy nie może przekraczać faktycznej masy auta holowanego.

Formalności

Aby niezależnie transportować wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upoważnia przewoźnika do odbioru samochodu.