(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-26 16:12

MAN ciągnik siodłowy

(Nr 2417620)
MAN ciągnik siodłowy

Marka i model:

MAN

Waga w kg (łączna):

6000.00

Dystans: 546.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie transportu auta pojawia się często, kiedy nabywamy nowy wóz czy też sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Niemiec. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować auto?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Metody transportu auta

    Do transportu auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne zamocowanie ładunku – koła auta należy przypiąć 4 taśmami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Trzeba pamiętać również, że rzeczywista waga przyczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Procedury

    Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz w firmie transportowej w obszarze UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki uprawnia firmę do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Kętrzyn, 11-400, Polska

5 mar 2018

Adres i termin dostawy

Zawiercie, Polska

11 mar 2018