(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Samochody Dodano: 2018-02-20 12:37

Man do7.5 ton 5metrow długi 2.5 wysoki 2.3szeroki (Nr 2396848)

Man do7.5 ton 5metrow długi 2.5 wysoki 2.3szeroki

Marka i model:

Man

Waga w kg (łączna):

3500.00

Budżet zlecenia [zł]:

2900

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 995.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu wozu pojawia się niekiedy, jak nabywamy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Anglii. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej transportować auto?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Metody przewożenia auta

    Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła auta należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Powinno się nie zapominać także, że rzeczywista waga naczepy nie może przekraczać faktycznej masy wozu holowanego.

Procedury

    Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport w firmie na terenie Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki upełnomocnia firmę transportową do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia-Palatynat, Kröv

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Opolskie, Rudlice

Termin elastyczny