(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Man samochód ciężarowy (Nr 5175406)

Marka i model:

Man Ciężarowy

Waga w kg (łączna):

9

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1682.00 km

Adres i termin nadania

Włochy, Lacjum, Rzym

30 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Dąbrowa Tarnowska

31 paź 2019


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu samochodu uwidacznia się niekiedy, jak zakupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Wielkiej Brytanii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie wozów. Przed wyborem firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Sposoby transportu wozu

Do przewiezienia samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne zamocowanie ładunku – koła auta należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi tak, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Powinno się pamiętać także, iż faktyczna waga naczepy nie powinna przerastać właściwej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz w firmie w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki uprawnia firmę transportową do odbioru pojazdu.