(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

masa kartonów + meble (Nr 6740775)

masa kartonów + meble

Długość [m]:

6

Szerokość [m]:

2

Wysokość [m]:

2

Waga w kg (łączna):

5000

Typ usługi:

Tylko transport

Czy ładunek jest na paletach?:

Nie

Czy ładunek jest zapakowany?:

Nie

Opakowanie ładunku:

Firmę musze przewieźć z bad hersfeld do hennigsdorf a właściwie to czym handluje plus zawartość mieszkania gdyż się wyprowadzam

Budżet zlecenia [zł]:

4000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 422.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Hesja, Bad Hersfeld

21 lis 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Brandenburgia, Hennigsdorf

23 lis 2020


Transport niepełną ciężarówką

Przewóz niepełną ciężarówką tzw. „Less Than Truckload” to wykorzystanie kawałka płaszczyzny ładunkowej samochodu ciężarowego. Jeśli dysponujemy do przetransportowania niewielki ładunek, który nie wymaga zajęcia pełnej ciężarówki lub który nie wymaga użycia całej przestrzeni, wówczas użycie takiego rodzaju kategorii jak: niepełna ciężarówka jest pasujące. 


Do samochodów ciężarowych stosowanych w przewozie LTL zalicza się wozy, których ciężar przekracza 3,5 t. i pozostałe maszyny spełniające warunki ustawowe. Do przewozu LTL wykorzystuje się pokaźne pojemniki meblowe, samochody ciężarowe BDF, ciężarówki skrzyniowe oraz samochody ciężarowe - kontenery, ciężarówki typu: firanka oraz furgon. Wariant ciężarówki wypadałoby aby był dostosowany do przetransportowania naszych paczek, które zadeklarowaliśmy w wyszukanej przez nas kategorii.

W kalkulacjach ceny transportu ładunku w ramach LTL, kluczowe są jego parametry – waga i gabaryty. Trzeba również dołączyć informację o tym, czy przedmioty są umieszczone na paletach i czy zostały zapakowane. Jeśli tak, wypada opisać pakunek. Istotna bywa również informacja w tematyce usługi – czy wlicza się w nią tylko przewóz, czy na przykład załadunek i rozładunek. Zasadniczą informacją może być również czas zrealizowania usługi.

Ładunki przewożone w zakresie LTL to zwykle palety, narzędzia, maszyny, a nawet elementy elektrowni wiatrowej.

W przypadku, jeżeli transport niepełnym samochodem ciężarowym nie wystarczy , żeby przetransportować nasz ładunek, warto skorzystać z innej opcji – z przewozu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), inaczej zwanego przewozem całonaczepowym.