(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Maserati Ghibli (Nr 6537281)

Maserati Ghibli
Waga Sztuk:
Maserati Ghibli 3 Gen. (2013 - 2018) Sedan
Długość
497 cm
Szerokość
194 cm
Wysokość
146 cm
ok. 1835 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1835 kg
Dystans: 559 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Zachodniopomorskie, Szczecin

Od 10 wrz 2020 do 15 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Sadów

Od 11 paź 2020 do 16 paź 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu auta pojawia się niekiedy, gdy zakupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Niemiec. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Metody transportu auta

Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła samochodu należy przypiąć czteroma pasami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Powinno się nie zapominać także, iż faktyczna masa naczepy nie może przerastać właściwej masy wozu holowanego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru pojazdu.