Mash Cafe Racer 125 (Nr 7404124)

Mash Cafe Racer 125
Waga
Sztuk
Mash Cafe Racer 125
Długość
197 cm
112 kg
1
Łączna waga:
112 kg
Dystans
1234 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Kantabria, Santander

Od 23 sie 2021 do 26 sie 2021

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Portsmouth, Portsmouth

Od 29 sie 2021 do 1 wrz 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj cenne ładunki, które wyglądają na względnie nieproste do zabezpieczenia podczas przewozu. Ciężkie - jednak tylko na pozór. Dobrze umocowany jednoślad w 100% przetrzyma transport bez ani jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. W przypadku transportu na przyczepie, potrzebne będą cztery taśmy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą raptem dwie, bowiem mają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się motocykla. Najważniejsze jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć w trakcie jazdy, a również trzeba uważać, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w branżowym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach samochodu i pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed wyruszeniem osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Występują również platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają całego miejsca w samochodzie.

            Należy zawsze wypytać o wszystkie detale i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. deski jest ryzykowne i zagraża zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują tego typu sprzęt codziennie. Ceny za transport na szlakach w Europie kosztują do 0,6 zł za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może przewieźć jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.