Mash Seventy Five 125 (Nr 7492908)

Mash Seventy Five 125
Waga
Sztuk
Mash Seventy Five 125
Długość
197 cm
110 kg
1
Łączna waga:
110 kg
Dystans
7884 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 1 wrz 2021 do 30 wrz 2021

Adres i termin dostawy

Pakistan, Pendżab, Rawalpindi

Od 1 wrz 2021 do 10 paź 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często drogocenne ładunki, które wydają się stosunkowo trudne do unieruchomienia w trakcie transportu. Trudne - jednak jedynie złudnie. Właściwie umocowany pojazd w 100% przetrzyma transport bez jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. Podczas transportu na naczepie, obowiązkowe są 4 liny mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są tylko 2, ponieważ dysponują one prowadnice udaremniające przesuwanie się pojazdu. Ważne jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć podczas drogi, a ponadto trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach pojazdu i pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, warto przed jazdą osuszyć bak motoru, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zarazem nie blokują większość miejsca w samochodzie.

            Należy zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w których nasz motor będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. deski jest ryzykowne i grozi uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm, które transportują podobnego typu sprzęt dość często. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za km. Można często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może zabrać pojazd na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.